Рекомендації щодо використання цегли "ЛІТОС"

Основні моменти

Не варто починати будівництво без проекту.

Лицювальну цеглу "Літос" перед "роботою" треба, попередньо провітрити 6 - 7 днів, знявши упаковку ( провітрювання потрібно для зняття з цегли вологи).

Рекомендується використовувати цеглу через 15 днів, з моменту її виготовлення ( дата виготовлення проставлена на упаковці).

Розчин для кладки повинен бути жорстким, цементним із застосуванням безусадочних добавок, який при висиханні не дає тріщин.

Товщина шару розчину повинна бути 8 - 9 мм. Обов'язково, через кожні 3 - 4 ряди, з'єднуйте несучу стіну з лицювальною арматурною сіткою Ø 2 - 3 мм , кутові елементи - анкерами , діаметром не менш 6 мм.

Перший ряд лицювальної цегли повинен бути укладений на "тичок" з використанням кутових елементів . Тичкові ряди в кладці необхідно викладати з повнотілих цеглин, обов'язково в нижньому і верхньому рядах зведених конструкцій, на рівні обрізів стін і стовпів. також рекомендується використовувати тичкові ряди, через кожні три ложкових.

Не кладіть в день більше 6 - ти рядів.

В дощ накривайте верхній ряд кладки вологостійким матеріалом. Через 2,5 - 3 метри треба виконувати деформаційні шви.

На об'єкті повинен бути довідник будівельника, а у підрядної організації ліцензія на будівельні роботи.

Кладочні кольорові розчини готуються на основі звичайних цементних розчинів з додаванням барвних компонентів. Найбільш доступними з них є технічний вуглець , сурик , охра та декоративний цемент.

Розшивка цегляної кладки з лицювальної цегли "Літос" відрізняється від розшивки кладки зі звичайного стінової цегли тим, що звичайна цегла, як правило, має нестабільні розміри й нерівності, тому кладочний розчин використовується для вирівнювання цих нерівностей і усунення дефектів цегли.Для цього шви в процесі кладки повністю заповнюють розчином і кельмою зрізують надлишки або ж розшивають шви, надаючи їм опуклу або увігнуту форму, при цьому цегла мажеться розчином, який потім важко змити.Така кладка називається «виконаної під розшивку». У нашому випадку розшивання не потрібна взагалі.

Ведення кладки здійснюється наступним чином: в першу чергу викладається постіль з розчину товщиною 10мм; розчин не повинен доходити до краю облицювальної поверхні на 10 мм. Для цього досить при нанесенні розчину прикласти шаблон, який дозволить укладати розчин тонким і рівним шаром; розчин повинен бути оптимальної густоти , щоб покладена на нього цегла не «пливла» і не розчавлювала постіль; для строгої горизонтальності кладки її варто виконувати по шнуру, з установкою порядовок, а для вертикальності - систематично перевіряти схилом; розчин не потрібно насипати на кладку лопатою, підрізати кельмою і підбирати що впав з землі, при цьому його витрата в кілька разів нижча, ніж при звичайній кладці. При цьому лицьова поверхня цегли не мажеться розчином.

Висоли

Найпоширеніший і підступний недогляд у цегляній кладці - висоли. Висоли проявляються вже на цегельних стінах у вигляді білих плям (тобто вже після того, як цегла покладена). І при покупці не вгадаєш - будуть висоли на цій цеглі чи ні. Утворюються вони в результаті міграції солей з розчину кладки, цегли, грунтових вод і навіть повітря. Природа їх походження полягає в тому, що частинки цементу, що знаходяться в цегляній масі й не прореагували з водою, мають вільні молекули окису кальцію, як складової частини вапна, що знаходиться в цементі. З часом вони можуть зв'язуватися з вуглекислим газом, що знаходиться в атмосфері і утворювати нові карбонатні з'єднання.

Для того, щоб висоли не з'явилися на фасаді Вашого елітного будинку ,у ході будівництва необхідно дотримуватися правил: Використовувати густий розчин і цемент без домішок (ПЦ-400 або 500); Не класти цеглу під час дощу і закривати свіжу кладку на ніч; Як можна швидше підводити будинок під дах. Покрити фасад гідрофобізуючою рідиною.

Але якщо після всіх пересторог висоли все-таки з'явилися, не турбуйтеся. Будівельники запевняють, що велика частина висолів змивається дощами через рік - два.

Якщо чекати не хочете, можна скористатися народними засобами: 5-процентним розчином соляної кислоти або розчином нашатирного спирту (в деяких випадках можна скористуватись звичайним оцтом). Однією з відмінних особливостей цегли "Літос" можна підкреслити ії унікальну здатність колотися рівно й чітко в будь-яких напрямках, для цього досить олівцем накреслити лінію, за якою необхідно обрубати цеглу, завдати невеликий удар, в результаті виходить точний і рівний зріз у будь-якій проекції.
Ваша IP адреса: 44.210.83.132
Google+
Copyright © 2024 ТзОВ Фірма ЛАВІСС. Powered by Zen Cart