Як самому навчитися зварювати? Детальна інструкція початківцю.

Зміст:
 • Чим обумовлена надійність зварювання?
 • Перші кроки майбутнього хорошого зварювальника

 • Чим обумовлена надійність зварювання?

  З міцністю зварних швів навряд чи зможуть змагатися інші види з'єднання деталей з металу, якщо з'єднання це повинне бути нероз'ємним. Нагрівання металевих сплавів електричною дугою викликає пластичну деформацію матеріалів. У результаті взаємного проникнення частинок електрода і з'єднувальних елементів формуються надміцні міжмолекулярні зв'язки.

  Електрозварювання - гарантія міцності металевих з'єднань.

  Впровадження прогресивних технологій дозволяє зараз виконувати зварювання із застосуванням лазерного та оптичного випромінювання, метали зварюють ультразвуком і газовим полум'ям. Найчастіше джерелом енергії служить електрична дуга, створювана інвертором або зварювальним апаратом. З найпростіших і найбільш поширених способів зварювання і варто розпочати навчання.


  Принцип утворення та роботи електричної дуги.

  Підготовка до практичних занять.

  Навичками зварювальника опановують в основному на практиці. Тому необхідно знати, чим потрібно запастися зварникові-початківцю, який отримав теоретичні відомості і бажає застосувати знання.
  Увага! Зварювання пов'язане з небезпекою отримання опіків від бризок розплавлених металів, з отруєнням токсичними виділеннями, з імовірністю враження електрострумом. Випромінювання може викликати опік рогівки очей. Ретельно підготуйтеся без економії на екіпіровці та обладнанні.


  Вибір правильного обладнання

  Навчитися майстерності зварника допоможуть:

  Зварювальний трансформатор, що здійснює перетворення змінного струму, що постачається мережею, в змінний струм зварювального процесу. У простого в обслуговуванні, продуктивного, дешевого агрегату є недоліки: він не забезпечує високу стабільність дуги, «просаджує» напругу, відрізняється великою вагою. Для початківців ми рекомендуємо Вам зварювальний трансформатор Puls BX-250C:
  Придбати зварювальний трансформатор!
   
  Зварювальний інвертор, що поставляє для зварювання постійний струм і напругу, отриману в результаті перетворення змінного струму. Це легкий компактний апарат з плавним регулюванням параметрів струму, швидкодійне та продуктивне обладнання з легким запалюванням. Для початківців ми пропонуємо наступні зварювальні інвертори:
  Зварний інвертор Puls MMA-200 MiniЗварний інвертор Puls MMA-200DB Mini в кейсі

  Зварювальники зі стажем радять купити інвертор. Він і місця багато не займе і в навчанні краще допоможе. Чим різняться електроди?

  Дугове зварювання виконується з використанням плавких електродів. Їх функція полягає у підведенні струму до шву. Основним компонентом автоматичною або напівавтоматичного зварювання може служити порошковий дріт, механізованим способом поставляється в зону плавлення у міру використання. Однак більшість навчальних курсів рекомендують почати з електродів, що випускаються у вигляді твердих стрижнів зі спеціальним плавиться покриттям. З ними можна швидше «набити» руку і отримати навички у формуванні чітких рівних наплавлених ліній. Ми рекомендуємо електроди "Моноліт", як найбільш якісні. Ці електроди Ви також можете придбати на нашій фірмі.
  Зварні електроди "Моноліт" - оптимальний вибір для початківців.

  Оптимальними для початківців визнають електроди-стрижні з діаметром 3 мм. Для роботи з більш «товстими» електродами буде потрібно потужне обладнання. Стрижні з перерізом 2 мм використовують для зварювання деталей з тонколистового металу. Не варто використовувати старі, що завалялися у когось компоненти дугового зварювання, а якщо вони до того ж відсиріли, взагалі толку з них не буде.

  Екіпірування зварника - гарантія безпеки.

  Майбутньому зварникові обов'язково потрібен захисний щиток або маска зварника. Вони оберегут очі від опіків, одержуваних з-за впливу яскравого випромінювання, і шкіру обличчя від розжарених металевих бризок. В комплекті з нашими зварними апаратами та інверторами вже йде захисний щиток і додатково купувати його не потрібно.

  Захисний щиток зварювальника, що входить до комплекту зварних апаратів Puls.

  Шкіру рук теж потрібно захистити від попадання палючих бризок розплавленого металу. Потрібні робочі брезентові рукавиці або замшеві рукавички (трикотажні та х/б не підійдуть). Костюм або халат зі штанами повинні бути з щільного матеріалу, найкраще з товстого брезенту високої щільності.
  Важливо! Поруч з місцем роботи потрібно поставити наповнене водою відро, запастися старим щільним пледом для можливості погасити займання від випадкової іскри.
  Для практичних занять переважно, але необов'язково розташуватися на вулиці. Всі займисті предмети в районі робіт і вірогідної досяжності іскри потрібно прибрати.  Перші кроки майбутнього хорошого зварювальника.

  Спочатку кожен з навчається майстерності робить на непотрібних шматках металу валики, просто розплавлюючи матеріал без створення з'єднувальних швів. Поверхня потрібно очистити від іржі та забруднень. До комплекту наших зварних апаратів входить металева щітка для зачистки металевих поверхонь від забруднення, суміщена з молоточком для відбивки шлаку зі шву зварного з'єднання.

  Зачисна щітка з молотком, що входить до комплекту зварних апаратів Puls.

  Початок практичних занять: як зробити валики.


  Всі зварювальники розпочинали навчання з валиків.
  • Електрод вставляється в утримувач зварювального апарату.
  • Ініціювати доставку струму в зону плавлення можна, чиркаючи по металу кінцем стрижня, немов сірником, або торкаючись заготівлі постукувальними рухами.
  • Після створення електричної дуги електрод потрібно направити на заготовку. Зазор між електродугою і металом повинен бути постійним, що не менше 3х, але не більше 5-ти мм.
  Зверніть увагу. Від уміння підтримувати постійний зазор залежить якість майбутнього шва. При зміні відстані дуга перерветься, шов вийде з дефектами.
  • Стрижень тримають під кутом до площини заготовки. Зручним вважається нахил в 70 º, причому електрод може бути нахилений вперед або назад, як зручніше виконавцю. У майбутньому розмір нахилу можна поміняти в залежності від уподобань зварювальника і від специфіки виконуваної операції.
   
  Електрод в затискувачі закріплюють під кутом 70 градусів.

  На даному етапі практичних занять необхідно навчитися підбирати силу струму для його стабільної подачі. При нестачі струму дуга буде гаснути, надто потужний струм проплавить метал. Навички виставлення режиму зварювання можна отримати тільки шляхом експериментів.

  Вчимося робити зварні з'єднання.

  Переконавшись у тому, що валики виходять рівні і майже красиві, можна попрактикуватися у виконанні з'єднувальних швів. Це вже дії для впевненої руки майже досвідченого практиканта, який знає, як правильно навчитися варити електрозварюванням, і реалізує отримані відомості.

  Другий крок навчання: виконання імітації зварного шва на заготовці.

  Всі первинні дії по запаленню електрода аналогічні описаним вище процесам. Тільки рука зварника, що з'єднує деталі, рухається не по прямій, а здійснює коливальні рухи, як-би перерозподіляючи розплавлений метал однієї деталі на сусідній елемент і навпаки. Траєкторія руху може бути зигзагоподібної, петлевидних, нагадувати низку ялинок або серпів.

  Декілька типів швів, що виконуються при дуговій електрозварці.

  Потренуватися потрібно знову на шматку непотрібного металу, провівши на ній крейдою лінію, помітну через затемне скло маски. Уздовж неї і потрібно прокладати своєрідний шов, викреслюючи суцільну нешироку смугу за однією з вищевказаних траєкторій.
  Від остиглого шва молоточком потрібно відбити шлак, після чого перед поглядом постане витвір зварника.


  Шлак з застиглого шва потрібно відбити невеликим молоточком.

  Після отримання перших навичок можна приступити до виконання сполучних швів. Вони бувають таврові, стикові, кутові, виконуються по горизонталі або по вертикалі знизу вгору і в протилежному напрямку. Щоб рука рухалася впевнено, потрібно чимало потренуватися і лише потім приступати до виготовлення корисних красивих саморобок.

  Типи зварних з'єднаннань та їх зовнішній вигляд.

  Ваша IP адреса: 44.210.83.132
  Google+
  Copyright © 2024 ТзОВ Фірма ЛАВІСС. Powered by Zen Cart