Статті
 
 
           
Дебют в Сарненській лізі.

БК Сарни - БК ЛАВІСС 70:77
Сарни: Зелінський 27, Перепелиця 12, Марковець 11.
ЛАВІСС: Захожий 39, Ткачук 17, Чиж 15, Кучик 3, Ющик 3.

        БК ЛАВІСС уже другий сезон бере участь у ігрових баскетбольних баталіях в місті Сарни. Цього сезону стартова гра випала на 22 жовтня. Суперником рівнян стала команда БК Сарни.
        Початок гри ЛАВІСС явно не вдався. Команда щойно дібравшись до спортивного комплексу вже через 15 хвилин вимушена була почати гру і це однозначно вплинуло на результат. Також був прорахунок тренера, який вирішив грати в персональний захист. Саме тому й про першу чверть можна сказати одне – провал.
        Під час другої чверті в захисті рівняни використали зонний захист (саме так команда буде грати й до кінця гри) і це дало свої плоди. Не зважаючи на дуже слабку реалізацію триочкових спроб, вдалося за допомогою проходів та штрафних кидків скоротити відставання до 5 очок.
        А вже у другій половині ЛАВІСС фактично не випускав перевагу завдяки вдалим діям в атаці Олександра Захожого, Василя Чижа та Олексія Ткачука.
        Також потрібно відзначити дуже добру та злагоджену гру в захисті усієї команди. Саме завдяки цьому команда й здобула дебютну перемогу у новому сезоні з рахунком 77-70.
        Також слід відзначити незрозуміле суддівство у поєдинку. Арбітри закривали очі на грубу гру гравців БК Сарни і не реагували на прохання рівнян почати нормально судити.
        Але головне перемога! З цим я вітаю всіх гравців та вболівальників БК ЛАВІСС.

Аматорська баскетбольна ліга Рівненщини. 2 тур

15 жовтня.
“ЛАВІСС” - “Baltik House” - 72-74 (19-21; 20-24; 26-13; 7-16). Найкращі бомбардири: Чорнолоз (22 очки) — Ковалевський (27).
Магнат” - “РЗВА” - 94-79 (23-14; 24-14; 17-25; 30-26). Найкращі бомбардири: Шанюк (35) — Тищенко (19).
16 жовтня.Енергетик” - ОСДЮШОР — 68-41 (17-20; 18-10; 12-7; 21-4). Найкращі бомбардири: Сачук (19) — Демчук (13).
17 жовтня. “Водник” НУВГП - “Фенікс” - 77-58 (22:13; 14:16; 24:18; 17:11). Найкращі бомбардири: Тишкун (16) — Подорожний (15).

      Ось і відбувся вже другий тур Аматорської ліги, в якому команду змогли закріпити свої позиції на цей сезон і показати, хто за що буде боротися. Одразу в першому матчі туру зустрілися два потужних колективи - “ЛАВІСС” та “Baltik House”. Початок був за “ЛАВІССом”, оскільки ветерани суперника Дубнюк та Скиданов трохи запізнилися на матч і цим скористалися басктеболісти Олександра Захожого. Кілька триочкових вже в дебютній чверті від Степана Чорнолоза допомогли “ЛАВІССу” відчути гру, проте після повернення на майдачник повного складу “Baltik House”, гра вирівнялася і до кінця першої половини перевага команди Андрія Костка складала 6 очок — 45-39. В третій чверті ініціативу перехопили підопічні Захожого, які продовжували демонструвати швидкий баскетбол з точними триочковими кидками і після третьої чверті “ЛАВІСС” виходить вперед — 65-58. Здавалося, що у “Baltik House” не вистачить сил поборотися, проте Дубнюк, Скиданов та Ковалевський думали інакше і почали вирівнювати ситуацію на майданчику. Неймовірний баскетбол подарували глядачам обидві команди в кінцівці матчу. На останній хвилині за рахунку 70-70 Ковалевський реалізовує складний середній кидок і виводить свою команду вперед. Захожий бере ініціативу на себе в останній атаці цього матчу і на ньому двічі поспіль порущують правила. Після другого порушення він прямує на лінію штарфних кидків і за 4 секунди до фінальної сирени двічі відправляє м'яч точно до цілі — 72-72. Здавалося, що на всіх чекає вже овертайм і після тайм-аута розігрується комбінація і м'яч отримує Скиданов, який витягує на себе захисників і віддає передачу на абсолютного вільного під кошиком Лелюха. Олексій не підводить команду і ставить крапку в матчі, принісши перевагу “Baltik House” - 74-72.
       У наступному матчі “Магнат” без особливих зусиль та старань зумів обіграти РЗВА. Суперник час від часу реалізовував свої моменти і тримався на більш-менш реальній дистанції для боротьби, проте перетворити це на інтригу їм не вдалося. Шанюк зробив усе можливе, що його команда здобула перемогу — 94-79 за “Магнатом”.
       В середу, в спортзалі ОСДЮШОР “Енергетик” розібрався з вихованцями спортивної школи Рівного, але теж не без проблем. В першій чверті юні баскетболісти змогли навіть вийти переможцями, що просто шокували енергетиків. В наступній чверті вони виправили ситуацію, а в другій половині вже повністю захопили ініціативу і довели зустріч до перемоги — 68-41.
        В заключному матчі 2 туру зустрілися “Водник” та “Фенікс”, який проводив свій перший матч в цьому сезоні, пропустивши перший тур. Студенти не мали особливих проблем на своєму майданчику з гравцями “Фенікса” і здобули впевнену перемогу з рахунком 77-58. Після двох турів поки що без поразок лише 3 команди - “Водник”, “Baltik House” та “FLASH”, проте вже в наступному турі це зміниться, оскільки студенти будуть приймати на своєму майданчику баскетболістів “FLASH”.


Огляд перших трьох турів

       Отже, розпочався черговий чемпіонат Аматорської Баскетбольної Ліги. Стартовий тур «подарував» одразу ж протистояння одних з фаворитів змагань – команди Лавісс та Енергетик з Нетішина. Гра була важкою та напруженою. Перемогу хотіли здобути як одні так і інші. Слід відзначити хороший початок гри Лавісса. Видно, що гравці скучили за грою і з натхненням почали ігровий сезон. Але, на жаль, є й неприємний осад – травма руки лідера команди Сергія Маркова. Команда була не готова до такого оберту подій і тому, в першу чергу в атаці, були труднощі. Щоправда протягом трьох чвертей все було добре. Четверту чверть можна описати одним словом – провал. Про що можна говорити коли рахунок за ці десять хвилин 8:27. Єдине, що врятувало команду Лавісс від поразки – триочкове влучання на останніх секундах у виконанні Олександра Захожого. Отже, перемога в одне очко 69:68.
       І в другій зустрічі календар «підкинув» команді Лавісс у суперники непросту команду – Baltic House (далі - ВН). Ще у минулому сезоні гравці з ВН пліч-о-пліч з Лавіссом взяли срібло чемпіонату. Але в цій грі було не до дружби. В першій половині була рівна гра за невеличкої переваги ВН. Але й тут трапилось нещастя. Знову травму (але, на жаль, значно серйознішу) отримав Сергій Марков. Шкода, але він вибув надовго, тому команді доведеться грати без одного з лідерів. Під час третьої чверті Лавісс схилив шальки терезів на свою користь. Але у заключній чверті знову не пішла гра в атаці. Завдяки двом влучним штрафним кидкам О. Захожого вдалося зрівняти рахунок і здавалося, що не уникнути першого в сезоні овертайму, але на останній секунді гравці Лавісса проґавили Олексія Лелюха, який з пасу Вадима Скіданова поставив переможну для своєї команди крапку. На жаль, уже в другому турі є перша поразка.
         Третя гра з ОСДЮШОР була вже легшою. Щоправда довелося грати не лише без С. Маркова, але й без В. Чижа, який два дні тому отримав травму в стартовому турі Сарненської ліги. Грати було важко, тому що грали не на паркеті, а ніби на ковзанці. Слава Богу, що цього разу обійшлося без пошкоджень. Але повернемося до самої гри. Завдяки влучним попаданням з середньої та далекої дистанції команда Лавісс взяла ініціативу в свої руки. У другій половині стало грати ще важче, тому й з набраними очками в обох команд були проблеми. За 6 хвилин до закінчення гри було настільки слизько, що грати стало неможливо. Фактично кожна атака закінчувалася падіннями гравців. Перевага Лавісса була суттєвою +18 очок. Тренер ОСДЮШОР Анатолій Колот запропонував зупинити гру і залишити результат на табло кінцевим. Після нарад суддів та керівництва ліги гру зупинили. Отже, перемога Лавісса і тепер у доробку команди є дві перемоги та, на жаль, одна поразка.


Огляд результатів ігор 5-го туру АБЛ.
5 листопада.
Енергетик” (Нетішин) - “Магнат” - 94:74 (25:19; 28:18; 16:22; 25:15). Найкращі бомбардири: Сачук (29) — Білоус (23).
ЛАВІСС” - “Фенікс” - 108:95 (34:18; 22:17; 30:24; 22:36). Найкращі бомбардири: Захожий (33) — Подорожній (23).
6 листопада.
“РЗВА” - “Лучеськ” (Луцьк) — 62:71 (13:25; 17:16; 19:21; 13:9). Найкращі бомбардири: Стельмащук (30) — Бедлінський (18).
ОСДЮШОР - “F.L.A.S.H” - 47:65 (11-24; 13:16; 10:13; 14:12). Найкращі бомбардири: Демчук (15) — Юхимчук (12).

      Пройшов черговий тур Аматорської баскетбольної ліги, який подарував глядачам нові баталії та результати. Першого дня цікавим виявилися обидва поєдинки. “Енергетик” протистояв “Магнату” і це було черговим випробуванням для дебютанта ліги, який має на цей сезон доволі великі амбіції. У першому турі “Енергетик” поступився 1 пунктом минулорічному фіналісту “ЛАВІССу”, тому тепер отримав шанс проти ще однієї сильної команди спробувати свої сили. “Магнат”, підсилившись Білоусом, налаштовувалися тільки на перемогу, тому і весь матч проходив у напруженій і цікавій боротьбі. З перших хвилин вперед вирвалися представники Нетішина, завдяки вдалій грі під щитами Сачука та швидкими проходами Петрука — 25:19. У другій чверті потужності додали брати Приступи, які непогано атакували із-за дуги. У підсумку вже на велику перерву команди йдуть за рахунку 53:37. Проте “Магнат” не збирався здаватися і у третій чверті почав скорочувати відставання. Ініціативу на себе брав Білоус, з дальньої дистанції пристрілявся Королюк, що допомогло команді скоротити відставання — 59:69. Але сил не вистачило для того, щоб наздогнати суперника і в заключній десятихвилинці “Магнат” вже здався і дозволив супернику закінчити зустріч з 20-очковою перевагою — 94:74. Після цієї зустрічі “Енергетик” показав, що вони дійсно претендують на високі місця в турнірній таблиці.
     У другому матчі здавалося боротьби ніхто не очікував — один з лідерів, “ЛАВІСС”, зустрічався з аутсайдером цього чемпіонату “Феніксом”. Перша половина пройшла за повної переваги команди Захожого, який домінував на майданчику і вже після великої перерви перевага сягала більше 20 очок. Відігравши на такому самому рівні третю чверть, “ЛАВІСС” розслабився, чим скористалися баскетболісти “Фенікса”. Вони просто знищили одного з лідерів чемпіонату, вигравши чверть з рахунком 36:22, але переваги “ЛАВІССа” вистачило, щоб спокійно завершити матч з двохзначною різницею — 108:95. Наступного дня знову на майданчику з'явилася команда з Луцька. Вона провела свій другий матч, цього разу її суперником були баскетболісти РЗВА. Дебют волинян був доволі вдалим, вони зуміли скористатися відсутністю лідерів “Магнату” і виграти перший матч. РЗВА, який з першого туру до сьогодні постійно тільки додає в грі, міг бути непоганим суперником, тому і матч виявився доволі цікавим. Мабуть, ключовим моментом всього матчу перша чверть, коли гості з Луцька одразу спіймали ритм і змогли створити собі перевагу в 12 очок. Проте “РЗВА” не здавався і повільно та впевнено скорочував відставання. Найкращий матчі сезону провів для себе Стельмащук, який цього дня записав на свій рахунок 30 очок. Але його зусиль не вистачило, і “Лучеськ” зумів утримати перевагу і записати в свій актив другу перемогу поспіль.
        В заключному поєдинку туру “F.L.A.S.H” зустрівся з вихованцями ОСДЮШОРа. Вже у першій чверті підопічні Андрія Кравцова показали, що не збираються віддавати матч для юнаків. Командний баскетбол, чудовий захист, швидкі відриви — це гра “F.L.A.S.H” і завдячуючи ній вони зуміли в першій половині забезпечити перевагу в 16 очок. Друга половина була менш результативною, головною причиною чого стала висока вологість в спортзалі. Для команд головною ціллю ставало закінчити матч без травм і фінальна сирена зафіксувала перемогу “F.L.A.S.H” з рахунком 65:47.
      Таким чином, після 5 турів лідерами являються одразу три команди - “Енергетик”, “Водник” та “ЛАВІСС”. Усі вони мають по 1 поразці в пасиві і 3 перемоги. Матч між “Baltik House” і “Водник-НУВГП” цього туру було перенесено.


Новачки ліги домінують

12 листопада.
“Baltik House” - “Енергетик” (Нетішин) - 71:83 (18:22; 18:23; 17:21; 18:17).

Кращі бомбардири: Ковалевський (22) - Петрук (27).
“Фенікс” - “F.L.A.S.H.” - 76:103 (7:26; 12:29; 29:25; 28:23).
Кращі бомбардири: Подорожній (23) - Прокопчук (22).
13 листопада.
“ЛАВІСС” - “Лучеськ” (Луцьк) - 90:111 (20:34; 18:21; 25:29; 27:27).

Кращі бомбардири: Захожий (38) - Бедлінський (21).
ОСДЮШОР - “Магнат” - 54:58 (14:17; 10:14; 18:10; 12:15).
Кращі бомбардири: Кісільчук (22) - Шанюк (24).
15 листопада.
“РЗВА” - “Водник” НУВГП - 72:83 (19:30; 26:22; 12:14; 15:17). Кращі бомбардири: Драганчук (26) - Берук (19).

           Час наближається до зими і в аматорській баскетбольній лізі вже відбувся 6 тур чемпіонату, який подарував кілька цікавих протистоянь. Першого ігрового дня зустрілися новачки ліги, які вже в цьому сезоні претендують на медалі - “Baltik House”, який до цього матчу йшов без поразок та амбітний “Енергетик”. Без Скіданова в складі, “Baltik House” виглядав менш впевнено в атаці, що допомогло гостям із Нетішина контролювати зустріч з перших хвилин. “Baltik House”, підсилившись пульсарівцем Денисом Сотником, весь час намагалися скорочувати відставання, але Петрук цього дня демонстрував баскетбол високого рівня, вдало завершуючи атаки, Сачук допомагав під щитами, що і дало позитивний результат “Енергетику” - “+13” після третьої чверті. Ковалевський не зумів самотужки впоратися з потужним суперником і четверта чверть пройшла на рівних. У підсумку фінальна сирена зафіксувала першу поразку “Baltik House” - 71:83.
           У другому матчі “F.L.A.S.H.” без проблем розібрався з командою “Фенікс”. Традиційно розпочавши матч з пресингу, флешівці буквально розчавили суперника і після другої чверті перемагали з рахунком 55:19!!! У другій половині підопічні Андрія Кравцова дещо розслабилися і дали змогу супернику за останні дві чверті набрати 57 очок, що лише дозволило скоротити відставання - 76:103 на користь “F.L.A.S.H.”.
            Наступного дня доволі несподівано гості із Луцька переграли минулорічного фіналіста “ЛАВІСС”. Молоді та доволі амбіційні вихованці волинського баскетболу демонстрували грамотну гру від перших хвилин, впевнено набираючи оберти під керівництвом Іллі Бедлінського. Останній демонстрував хороший захист, приймав доволі швидкі та розумні рішення в атаці, що надавало впевненості всій команді. Деморалізувавши “ЛАВІСС” ще в першій чверті, “Лучеськ” втримав темп гри і до кінця зустрічі просто утримував  потрібну різницю, паралельно “настрілявши” супернику більше сотні очок - 111:90, такої поразки “ЛАВІССу” не завдавали вже багато років.
            Цього ж дня ОСДЮШОР була близька до сенсації, майже перегравши “Магнат”. Суперник з’явився на гру не в повному складі, чим могли би скористатися вихованці спортивної школи, але до кінця зустрічі їм просто забракло сил. Шанюк робив все, щоб утримати свою команду на плаву і це дало можливість “Магнату” вирвати перемогу з різницею лише в 4 очки - 58:54.
            Закривали цей тур студенти НУВГП та баскетболісти “РЗВА”. Останні показують доволі непоганий баскетбол, примушуючи рахуватися із собою будь-який колектив і “Водник” не був винятком. Після першої чверті підопічні Олега Сотника вирішили, що зустріч пройде легко і без боротьби - 30:19, проте “РЗВА” не збиралося здаватися. Вони вдало атакували і набирали очки в другій чверті, продовжували боротися і після великої перерви. Різниця в рахунку постійно коливалася. Проте студенти, які цього року демонструють доволі впевнений і хороший баскетбол, змогли втримати ініціативу в заключній чверті і спокійно довели матч до перемоги - 83:72.
             Отже, після 6 турів у пасиві по 1 поразці мають одразу 4 команди і лише “Лучеськ”, який зіграв лише половину матчів, залишається непереможеним.
                                                                                                                                             Януш Серпень

Аматорська баскетбольна ліга Рівненщини. 8 тур
26 листопада.
“Фенікс” - “Baltik House” - 101:113 (30:34; 21:26; 23:26; 27:27).
Кращі бомбардири: Подорожній (35) — Сотник (41).
“РЗВА” - ОСДЮШОР — 48:65 (15:14; 15:16; 5:18; 13:17).
Кращі бомбардири: Максимчук (12) — Кісільчук (27).
27 листопада.
“F.L.A.S.H.” - “Магнат” - 90:94 (18:22; 28:23; 35:22; 9:27).
Кращі бомбардири: Прокопчук (22) — Коваль (42).
28 листопада.
“ЛАВІСС - “Водник” НУВГП - 87:106 (17:26; 22:26; 20:25; 28:29).
Кращі бомбардири: Захожий (42) — Роман (33).
          Пройшов черговий тур АБЛ, який супроводжувався доволі трагічними подіями. Другого дня на матч проти “Енергетика” не змогла приїхати команда “Лучеськ” - вони потрапили в автомобільну аварію по дорозі в Рівне, через що тренер та 2 гравці потрапили в реанімацію у тяжкому стані, інші гравці отримали численні пошкодження і травми.
          Якщо повернутися до баскетболу, то всі матчі цього туру пройшли дуже результативно і глядачам було на що подивитися. У першій зустрічі аутсайдер чемпіонату “Фенікс” настріляв одному з лідерів цього сезону 101 очко, проте перемогу все одно на свій рахунок записали баскетболісти “Baltik House” - 113:101. У другому поєдинку “РЗВА” мали шанси отримати свою першу перемогу, протистоячи юнакам з ОСДЮШОР. Проте сильніше себе цього дня показали вихованці спортивної школи. За впевненої гри Кісільчука вони переграли “РЗВА” в другій половині і вдруге в сезоні відчули смак перемоги — 65:48.
В середу “F.L.A.S.H.” протистояв “Магнату”. Поступившись у першій чверті, підопічні Андрія Кравцова переломили хід поєдинку і при “-9” в другій чверті зуміли вийти вперед вже до великої перерви — 46:45. У третій чверті вони продовжили бомбити кошик суперника швидкими атаками і збільшили свою перевагу вже до 14 очок перед заключною десятихвилинкою — 81:67. У четвертій чверті різниця сягала навіть 17 очок, проте “F.L.A.S.H.” зарано повірили у свою перемогу. Раз за разом, вони почали пропускатися помилок і різниця зменшувалася з кожною хвилиною. На останній хвилині зустрічі зусиллями Коваля “Магнат” зрівнює рахунок — 90:90. Упавши духом, “F.L.A.S.H.” припускається кількох необдуманих рішень в своїх останніх атаках і перемогу виривають баскетболісти “Магната” - 94:90.
           В заключному поєдинку туру “Водники” досить впевнено розправляються з “ЛАВІССом”, обігравши суперника в усіх чвертях — 106:87. Цього року студенти взагалі виступають на доволі високому рівні, тому обіграти послаблений травмами “ЛАВІСС” їм не не склало труднощів. Захожий, який набрав 42 очки, не зміг самотужки перемогти ще в одному матчі, як це йому вдалося в минулому турі проти “F.L.A.S.H.”.

Огляд матчів 7-го туру Рівненської АБЛ.
18 листопада
Перенесений матч
“Водник” НУВГП – “Baltik House” – 77:95 (24:24; 20:23; 16:24; 17:24)
Кращі бомбардири: Роман (22) – Сотник (23)
19 листопада
ЛАВІСС” - “F.L.A.S.H.” – 86:78 (16:15; 23:20; 22:21; 25:22)
Кращі бомбардири: Захожий (41) – Трофімчук (14)
“РЗВА” – “Енергетик” (Нетішин) - 52:118 (9:27; 22:25; 11:31; 10:35)
Кращі бомбардири: Драганчук (19) – Целюк (25)
20 листопада
“Фенікс” – “Магнат” – 78:82 (26:20; 14:35; 21:7; 17:20)
Кращі бомбардири: Тлуховський (20) – Шанюк (42)
ОСДЮШОР – “Baltik House” – 67:74 (14:17; 17:14; 18:18; 18:25)
Кращі бомбардири: Тимощук (27) – Скіданов (20)
21 листопада
“Лучеськ” (Луцьк) – “Водник” НУВГП – 59:61 ОТ (17:8; 10:21; 12:12; 15:13; 5:7)
           Черговий тур АБЛ Рівненщини знову подарував інтригу, боротьбу та неймовірні емоції в багатьох матчах. Цього року команди мають настільки рівні склади, що передбачити переможця в більшості матчів практично неможливо, що додає цікавості спостерігати за перебігом подій чемпіонату. Відіграли пропущений матч студенти НУВГП проти “Baltik House”. Підопічні Олега Сотника боролися на рівних першу половину, але в третій чверті Денис Сотник зумів організувати ривок своєї команди і повести вперед “Baltik House” – 24:16 в чверті і 71:60 в загальному рахунку. У заключній десятивилинці водники мали шанси скоротити відставання, але досвід суперника взяв своє і перемогу в матчі здобули цьогорічні новачки з “Baltik House” – 95:77.
          У першому матчі 7 туру “ЛАВІСС” протистояв “F.L.A.S.H.”. Минулорічні фіналісти, які зараз виступають у послабленому складі після травми одного з кращих гравців АБЛ – Сергія Маркова, всю свою гру будували через Олександра Захожого, який встигав робити все – захищатися, роздавати передачі та атакувати особисто. В першій чверті “F.L.A.S.H.” знаходив свої способи реалізовувати атаки і різниця сягала лише 1 очка після стартових 10 хвилин. У другій чверті “ЛАВІСС” продовжував покладатися на Захожого і він не підвів – різниця збільшилася до 4 очок – 49:45. У третій чверті ця ж тактика привела до того, що різниця вже сягала 10 очок, але “F.L.A.S.H.” не здавалися і постійно наздоганяли суперника. Заключна десятихвилинка пройшла в напруженій боротьбі, де кожна помилка могла призвести до поразки. Грамотна гра “ЛАВІССа” допомагала набирати очки, “F.L.A.S.H.” помилявся під щитами, перейшов на індивідуальну гру і не використовував переваги в зрості, щоб підбирати м’яч, що зіграло ключову роль в поєдинку. Захожий кінцівку матчу провів на штрафній лінії і завдячуючи хорошу відсотку кидків не залишив шансів для суперника – 86:78.
           У другому матчі цього дня “Енергетик” не зустрів опору зі сторони “РЗВА”, різниця в рівні була занадто величезна. Лише друга чверть пройшла на рівних, коли “РЗВА” змогли реалізувати аж 22 очки. Досягнути більшого в інших десятихвилинках суперник їм не дозволив і після фінальної сирени рахунок на табло зафіксувала чергову впевнену перемогу “Енергетика” – 118:52. Наступного дня, здавалося, можна не очікувати інтриги чи боротьби, але команди думали інакше. “Магнат”, який знову з’явився на гру не в повному складі, мало не поплатився цим перед “Феніксом”. Доволі різними виходили чверті для команд. У стартові 10 хвилин “Фенікс” несподівано виходить вперед на 6 очок. Це не дуже подобається “Магнату” і завдячуючи фантастичній грі Шанюка, вона переломлюють хід поєдинку і виходять вперед – 55:40. У третій чверті несподівано “Фенікс” повертає інтригу в матчі і вже Тлуховський веде за собою команду, а “Магнат” втрачає усю перевагу – 61:62. Все вирішувалося в заключній десятихвилинці і тут вже чверть пройшла в напружені боротьбі, але сильнішими виявилися магнатівці – 82:78.
           Цього ж дня інтригу в матчі створили і юнаки з ОСДЮШОР, але зробили це проти одного із фаворитів чемпіонату – “Baltik House”. Абсолютно рівний баскетбол команди демонстрували на протязі 3 чвертей. Вперед виривалася то одна, то друга команда, але на фінальні 10 хвилин команди вийшли за рівних умов – 49:49. Чудово цього дня завершував свої атаки юний пульсарівець Тимощук, що і стало головною причиною такого перебігу подій у матчі. Проте досвід все таки взяв своє, коли час наближався до закінчення і “Baltik House” таки зарахували потрібну перемогу в свій актив – 74:67. Найцікавіший поєдинок відбувся в кінці 7 туру, де “Водник” приймав на своєму майданчику непереможний до цього “Лучеськ”. Гості з Луцька повністю виправдали своє реноме і вже після першої чверті впевнено лідирували – 17:8. Проте студенти НУВГП, які цього року демонструють просто неймовірний баскетбол, змогли перехопити ініціативу і вийти вперед вже до кінця першої половини – 29:27. У третій чверті команди рівно атакували і все мало вирішитися в кінці матчу. Грамотна гра волинян допомогла їм зрівняти рахунок в фінальні секунди матчу і перевести гру в овер-тайм. В додатковий час команди не були результативними, але кращі моральні якості показали підопічні Олега Сотника. Водники чудово відзахищалися в останній атаці, не пропустивши дальню спробу при +3, а після порушення правил і пробиття штрафних виграли підбирання і записали на свій рахунок доволі важку, але дуже важливу перемогу – 61:59.

Аматорська баскетбольна ліга Рівненщини. 10 тур
14 січня.
«ЛАВІСС» - «Енергетик» (Нетішин) – 75:63
(23:21; 20:12; 18:17; 14:13).
Кращі бомбардири: Марков (36) – Петрук (30).
«Магнат» - «Baltik House» - 76:91

(15:15; 20:37; 23:22; 18:17).
Кращі бомбардири: Коваль (34) – Сотник (23). 15 січня.
«F.L.A.S.H.» - «РЗВА» - 63:52
(14:12; 12:15; 11:12; 26:13).
Кращі бомбардири: Липін (23) – Тищенко (23).
16 січня.
«Водник» НУВГП – «ОСДЮШОР» - 78:71
(21:19; 15:15; 22:15; 20:22).
Кращі бомбардири: Роман (18) – Тимощук (22).
          Нарешті закінчилася святкова перерва і для баскетбольного світу Рівненщини і аматорська ліга продовжила своє існування. Розпочалося друге коло, яке подарувало нові емоції із суперництва та деякі зміни в складах команд. У першій зустрічі «ЛАВІСС» завдав другої поразки «Енергетику», який не зумів взяти реванш після програшу в першому колі. Підсилившись Шанюком, який перейшов з «Магнату» та Литвиненком, який повернувся до АБЛ, на чолі з Марковим «ЛАВІСС» без проблем розібрався з суперником, впевнено контролюючи перебіг подій на протязі всього матчу – 75:63. Цього ж дня зустрілися два інших доволі сильних колективи – «Магнат» та «Baltik House». Друга з цих команд, попри вже маючих в своєму складі майстрів спорту Скіданова та Ковалевського, підсилилася ще й Бартошом. В такому складі вони доволі потужно провели зустріч, вирішивши долю поєдинку ще в другій чверті. Розгромивши суперника 37:20, в другій половині «Baltik House » збавив оберти і гра продовжувалася на рівних, проте на результат це не вплинуло, перемога підопічних Андрія Костка з рахунком 91:76.
Наступного дня «F.L.A.S.H.» за відсутності тренера протистояв «РЗВА». Цей не достаток дуже відбився на грі флешівців і вони три з половиною чверті не могли впоратися з представниками «РЗВА», які вдало грали на підбираннях і набирали очки з під-кошика без особливих проблем. Лише в четвертій чверті «F.L.A.S.H.» оговтався і почав реалізовувати свої швидкі відриви та кидки із-за дуги, а на грі «РЗВА» вже давали взнаки втома, що не дозволило їм нав’язати боротьбу в кінці матчі і «F.L.A.S.H.» здобув перемогу з рахунком 63:52.
           Заключного дня студенти НУВГП протистояли юним баскетболістам ОСДЮШОР. Традиційно це протистояння не видалося легкою прогулянкою для підопічних Олега Сотника і в кожній чверті школярі нав’язували хороший рівень баскетболу і боролися за кожен м’яч, відпустивши суперника трохи вперед лише в третій чверті. Проте досвід та майстерність студентів НУВГП все таки взяли своє і перемогу в матчі здобули водники – 78:71.
           Отже, після першого туру в новому році відбулися зміни в турнірній таблиці і на лідируючи позиції вийшли «ЛАВІСС» та «Водник» НУВГП – 17 очок, одразу за ними з 16 очками «Енергетик» та «Baltik House», які також мають 1 матч в запасі.

Аматорська баскетбольна ліга Рівненщини. 11 тур
«Лучеськ» повернувся в боротьбу
21 січня.
«Енергетик» (Нетішин) - «Фенікс» - 80:59
(22:13; 21:18; 14:11; 23:17).
Кращі бомбардири: Целюк (28) – Нехай (16).
«Baltik House» - «РЗВА» - 98:83
(23:25; 28:22; 19:22; 28:14).
Кращі бомбардири: Сотник (36) – Тищенко (29).
22 січня.
«Магнат» - «Лучеськ» (Луцьк) – 70:68
(22:16; 22:15; 11:21; 15:16).
Кращі бомбардири: Коваль (26) – Панайотіс (24).
«ЛАВІСС» - ОСДЮШОР – 84:64
(18:20; 24:21; 22:6; 20:17).
Кращі бомбардири: Литвиненко (22) – Тимощук (22).
23 січня.
«Водник» НУВГП - «F.L.A.S.H» - 86:80
(23:19; 19:22; 23:18; 21:21).
Кращі бомбардири: Берук (19) – Юхимчук (13).
         Минулого тижня в АБЛ Рівненщини відбувся вже 11 тур чемпіонату, де всі команди, включаючи Луцьк, розіграли календарні зустрічі, що не може не радувати. У першому матчі туру «Енергетик» без проблем розібрався з «Феніксом». Целюк був лідером атак цього дня у команди з Нетішина, а впевнене лідерство на протязі всього матчу забезпечило перемогу з різницею в 21 очко – 80:59. У другій зустрічі цього дня «Baltik House» здолав опір «РЗВА», проте не без проблем, адже лише в заключній чверті підопічні Андрія Костка видали баскетбол високого рівня, а «РЗВА» просто вже були не в змозі протистояти весь матч на рівних. Завдяки вдалій грі лідера команди «РЗВА» Тищенка до кінця третьої чверті баскетболісти «РЗВА» програвали лише 1 пункт – 70:69. У суперників цього дня в ударі був Сотник, який і допоміг команді в заключні 10 хвилин спинити суперника і вирвати перемогу – 98:83.
         Наступного дня «Магнат» отримав можливість взяти реванш за поразку в першому колі проти «Лучеська» і це їм вдалося. Впевнено розпочавши гру і лідируючи на протязі першої половини, магнатівці зарано повірили у перемогу, за що і поплатилися в третій чверті – 11:21. Проте зібравшись в заключній десятихвилинці, вони змогли втримати мінімальну перевагу і все таки вибороти перемогу у матчі – 70:68.
         Без проблем цього дня переміг «ЛАВІСС», якому протистояли вихованці ОСДЮШОР. Досвід та майстерність взяли своє і розігрівшись в першій половині, «ЛАВІСС» повністю знищив суперника в третій чверті та довів гру до логічного завершення – 84:64.
         Заключним матчем туру було протистояння «Водника» та «F.L.A.S.H». яке з року в рік проходить у запеклій боротьбі. У першій чверті чудово розпочинають і завершують свої атаки студенти НУВГП і перед другою чвертю вони попереду - 23:19. В другій десятихвилинці команди обмінюються ролями і вже «F.L.A.S.H» скорочує відставання до мінімальної різниці в рахунку – 42:41. Важливим для підопічних Олега Сотника стає третя чверть, в якій вони діють злагоджено і знову вириваються вперед, проте цього разу їм вдається контролювати події і не втратити свою перевагу до фінальної сирени – 86:80 на користь «Водника».
         Лідерами турнірної таблиці продовжують бути «ЛАВІСС» та «Водник», за ними одразу на п’яти наступають «Енергетик» та «Baltik House», які маючи в запасі 1 гру мають чудову можливість вийти на перші позиції. До боротьби повернувся «Лучеськ», який походу буде догравати пропущені матчі першого кола і очевидно, що легкої прогулянки у суперників в цих матчах не буде.
Аматорська баскетбольна ліга
Огляд матчів 3 туру 2-го кола.
28 січня.
Пропущена гра. БК «Лучеськ» (Луцьк) - «Фенікс» - 81:65
(21:14; 29:16; 12:17; 19:18).
Кращі бомбардири: Урумов (26) – Грищук (16).
«ЛАВІСС» - «Baltik House» - 90:89
(22:14; 22:28; 23:22; 23:25).
Кращі бомбардири: Марков (26) – Ковалевський (29).
29 січня.
«F.L.A.S.H» - БК «Лучеськ» (Луцьк)  69:68
(20:22; 12:17; 16:13; 21:16).
Кращі бомбардири: Рачковський (18) – Федоряк (24).
«Енергетик» (Нетішин) - ОСДЮШОР – 66:37
(22:12; 13:9; 13:8; 18:8).
Кращі бомбардири: Сачук (21) – Кучар (12).
30 січня.
«Водник» НУВГП - «Фенікс»  80:71
(12:23; 19:10; 23:21; 26:17).
Кращі бомбардири: Роман (25) – Нехай (18).
«Магнат» - «РЗВА»  83:64
(24:13; 10:14; 18:23; 31:14).
Кращі бомбардири: Коваль (24) – Заєць (15).
        Пройшов вже третій тур другого кола і команди продовжують демонструвати чудовий баскетбол з неймовірними кінцівками та інтригами, що додає цікавості чемпіонату, який цього року проходить у напруженій боротьбі кожного дня. Розпочали тур з пропущеного матчу «Лучеськ» - «Фенікс». Волиняни, повернувшись до боротьби в чемпіонаті, починають відігравати втрачене і цього разу без проблем розібралися з баскетболістами «Фенікса» - аутсайдерами чемпіонату. Впевнено відігравши першу половину, у другій частині матчу вони просто контролювали перебіг подій і здобули перемогу з рахунком 81:65. У наступному матчі зустрілися лідери чемпіонату – «ЛАВІСС» і «Baltik House». Обидві команди підсилилися перед початком другого кола і тепер важко було навіть уявити, хто є фаворитом зустрічі. Активніше розпочали баскетболісти «ЛАВІССа», чудову гру показував Сергій Марков – 22:14, проте у другій чверті зусиллями Ковалевського «Baltik House» повертається в боротьбу – 44:42. Друга половина проходить у напруженні все вирішується в останню хвилину матчу. Маючи перевагу в 6 очок, «ЛАВІСС» допускається кількох прикрих втрат і цим користується суперник. Скорочуючи відставання до мінімуму, «Baltik House» отримує шанс навіть зрівняти рахунок і перевести гру в овертайм, проте найважливіші кидки з лінії штрафних не досягають мети і «ЛАВІСС» завдає третьої поразки для «Baltik House» - 90:89.
        В середу знову на майданчику з’явилися баскетболісти Луцька, які цього разу відігравали календарний матч другого кола проти «F.L.A.S.H.». Початок був вдалий для гостей і вони швидко набравши оберти, досягли різниці навіть в 10 очок по ходу першої чверті. Друга половина чверті була за підопічними Андрія Бугаєвського, які вчасно оговталися і почали застосовувати пресинг, що допомогло скоротити відставання до 2 пунктів – 20:22 після першої чверті. У другій десятихвилинці «Лучеськ» продовжував використовувати перевагу в зрості і постійно збільшував перевагу – 32:39. Друга половина проходить у напружені боротьбі і лише в четвертій чверті «F.L.A.S.H.». завдячуючи точним дальнім атакам скорочує відставання і виходить вперед на 1 пункт – 66:65 – за 1 хвилину до закінчення. «Лучеську» вдається відігратися і захистити свій кошик, через що «F.L.A.S.H.». потрапляє в складне становище і починає використовувати тактику фолу. Через втому та можливо хвилювання баскетболісти Луцька промахуються з лінії штрафних, проте виграючи підбирання, знову із знову прямують на лінію. 6 кидків приносять лише 1 влучний і на останню атаку у «F.L.A.S.H.». залишається 8 секунд. Швидка атака, передача в куток майданчика і три очковим кидком одночасно з сиреною Роман Якубець приносить перемогу своїй команді – 69:68 для «F.L.A.S.H.».
          Цього ж дня «Енергетик» тим часом на іншому майданчику без проблем розібрався з вихованцями ОСДЮШОР, обігравши їх з різницею в 29 очок, впевнено контролюючи перебіг всього поєдинку – 66:37.
Заключного дня туру в спортзалі НУВГП студенти не без проблем обіграли «Фенікс», який після поразки Луцьку показав доволі хороший баскетбол, в першій чверті повністю знищивши «Водник» - 12:23. Зробивши певні висновки, Олег Сотник зумів найти потрібні слова для своїх підопічних і вони переломили хід поєдинку і до кінця третьої чверті зрівняли рахунок – 54:54. В заключній десятихвилинці водники спіймали свою гру і добили суперника, виборовши перемогу – 80:71. В наступному матчі «Магнат» після першої чверті зарано повірив у свої сили проти «РЗВА» і мало не втратив важливу перемогу, дозволивши суперникам до кінця третьої чверті практично зрівняти рахунок. Але все таки досвід та майстерність «Магнату» дозволяють їм вдало провести заключну десятихвилинку і спокійно перемогти в матчі – 83:64.
Аматорська баскетбольна ліга Рівненщини. 13 тур
4 лютого.
«Енергетик» (Нетішин) - «F.L.A.S.H»  91:65
(30:25; 28:11; 19:11; 14:18).
Кращі бомбардири: Сачук (31) – Липін (14).
«ЛАВІСС» - «РЗВА» - 101:95
(27:21; 22:16; 22:22; 30:36).
Кращі бомбардири: Чиж (23) – Дрогончук (23).
5 лютого.
ОСДЮШОР - «Фенікс»  55:45
(13:18; 17:12; 11:6; 14:19).
Кращі бомбардири: Кісільчук (31) – Нехай (20).
6 лютого.
БК «Магнат» - «Водник» НУВГП – 72:92
(8:22; 14:29; 26:17; 24:24).
Кращі бомбардири: Рудик (27) – Пантюх (22).
       Відбувся ще один тур аматорської баскетбольної ліги, який цього разу не був таким видовищним, як попередній – без переможних кидків та інтриги в кінці. У першій зустрічі «Енергетик» без проблем розібрався з «F.L.A.S.H» . Лише у першій чверті підопічні Андрія Бугаєвського зуміли на рівних боротися з суперником, але в другій десятихвилинці повністю домінувати під щитами почали Целюк та Сачук, які на двох набрали більшу половину очок команди. Забезпечивши собі потужну перевагу в першій половині, після великої перерви «Енергетик» легко довів гру до перемоги – 91:65. В наступній зустрічі «ЛАВІССу» протистояв «РЗВА». Минулорічний фіналіст, доволі добре укомплектований у другому колі, не докладав особливих зусиль в цьому матчі і дозволяв супернику триматися доволі близько, чим мало не поплатився в кінцівці зустрічі, але вчасно зроблені заміни дозволили не втратити перевагу – 101:95.
       Другого ігрового дня відбувся лише один матч, в якому вихованці ОСДЮШОРа зуміли здобути свою третю перемогу в чемпіонаті. Вдруге поступилися юнакам баскетболісти «Фенікса». Головним героєм матчу став Назар Кісільчук, який з 55 командних очок набрав 31. Такий результат допоміг впевнено перемогти на своєму майданчику і закріпитися в таблиці над такими командами як «РЗВА» та «Фенікс» - 55:45 на користь ОСДЮШОР.
       Заключним матчем туру було протистояння «Магнату» та «Водника». Доволі впевнену цього разу перемогу вибороли студенти НУВГП, які просто знищили суперника в першій половині, вирвавшись вперед на 29 очок – 22:51. Трохи розслабившись в третій чверті, водники допустили магнатівців поближче, де лідером атак був Роман Рудик, проте на більше суперник не спромігся і в четвертій чверті різниця не змінилася – перемога «Водника» з рахунком 92:72.
        Таким чином, лідерами чемпіонату залишаються «Енергетик», «ЛАВІСС», «Водник» та «Baltik House», який цього разу пропустив гру з Луцьком.
Аматорська баскетбольна ліга Рівненщини. 14 тур
11 лютого.
«Baltic House» - БК «Лучеськ» (Луцьк) - 100:62
(21:20; 26:12; 18:21; 35:9).
Кращі бомбардири: Сотник (44) – Івачов (23).
«ЛАВІСС» - «Фенікс» - 104:76
(34:20; 24:22; 22:17; 24:17).
Кращі бомбардири: Литвиненко (22) – Тлуховський (16).
12 лютого.
«РЗВА» - БК «Лучеськ» (Луцьк) - 79:69
(15:23; 13:20; 31:14; 20:12).
Кращі бомбардири: Тищенко (26) – Федоряк (17).
ОСДЮШОР - «F.L.A.S.H» - 66:72
(22:17; 15:16; 12:31; 17:8).
Кращі бомбардири: Демчук (22) – Липін (31).
13 лютого.
«Енергетик» (Нетішин) - «Магнат» - 104:69
(23:10; 30:24; 26:18; 22:17).
Кращі бомбардири: Целюк (32) – Коваль (23).
«Водник» НУВГП» - «Baltik House» - 91:87
(21:20; 30:18; 20:25; 20:24).
Кращі бомбардири: Роман (30) – Ковалевський (27).
          Кілька цікавих поєдинків нам подарував 14 тур аматорської баскетбольної ліги Рівненщини. Першого дня волинський «Лучеськ» відігравав пропущену зустріч проти «Baltic House». Феноменальна гра Дениса Сотника не залишила жодних шансів супернику, Денис «настріляв» 44 пункти, забезпечивши перемогу з різницею в 38 очок – 100:62. У другому матчі цього дня «ЛАВІСС» також без проблем розібрався з аутсайдером чемпіонату – «Феніксом». Впевнено та легко перемігши в усіх чвертях, «ЛАВІСС» продовжив свою переможну серію – 104:76. В середу «Лучеськ» зазнав другої поразки на тижні, проте цього разу сильнішими волинян виявилися баскетболісти «РЗВА», для яких це була лише 2 перемога в чемпіонаті, що принесло чимало радості команді. Завдячуючи хорошій грі Тищенка в другій половині, «РЗВА» не тільки скоротили 15-очкове відставання, але і забезпечили собі 10 очок відриву до кінця матчу – 79:69. Цього ж дня «F.L.A.S.H» не без проблем розібрався з вихованцями ОСДЮШОР. В першій половині юнаки краще атакували та показували швидкий баскетбол, за яким суперник не завжди встигав, та повністю використовували переваги свого майданчика. Це допомогло піти на велику перерву за 4-очкової переваги. Але в третій чверті підопічні Андрія Кравцова зібралися і просто знищили суперника, спокійно відігравши різницю та забезпечивши собі доволі пристойний відрив, що дозволило довести зустріч до перемоги – 72:66. Заключного дня нетішинський «Енергетик» легко справився з магнатівцями, по ходу зустрічі постійно збільшуючи свою перевагу, ще раз показавши усім, хто серйозно націлений на чемпіонство цього року – 104:69. Після цього зустрілися два лідера чемпіонату – «Водник» та «Baltik House». Студенти цього року демонструють неймовірний баскетбол і вони ще раз довели, що спроможні боротися проти будь якого суперника. Перша чверть пройшла на рівних, проте в другій десятихвилинці студенти НУВГП впевнено обіграли суперника і вирвалися вперед. Забезпечивши 13-очкову перевагу після першої половини – 51:38. «Baltik House» намагалися врятувати ситуацію і повільно, але впевнено почали скорочувати різницю і контролювати гру. В четвертій чверті різниця вже сягала кількох очок, проте центровий НУВГП Сергій Роман цього дня показував гру доволі високого рівня і не дав супернику забрати перемогу у його команди – 91:87 на користь «Водника». Таким чином, після 14 туру лідерами залишаються «ЛАВІСС» та «Водник», одразу за ними маючи гру в запасі йде «Енергетик», який має всі шанси одноосібно очолити турнірну таблицю.
Аматорська баскетбольна ліга Рівненщини. 15 тур
18 лютого.
«F.L.A.S.H» - БК «Лучеськ» (Луцьк) - 72:80
(11:15; 21:12; 11:25; 29:28).
Кращі бомбардири: Якубець (18) – Глушко (27).
«Baltik House» - «Енергетик» (Нетішин) - 61:106

(20:18; 20:28; 14:28; 7:32).
Кращі бомбардири: Ковалевський (13) – Кіба (26).
        В зв’язку з останніми подіями в Україні в баскетбольному світі Аматорської ліги відбулося лише два матчі в вівторок, всі інші були перенесені на невизначений термін.
        У першій зустрічі «F.L.A.S.H» вдруге зустрівся з «Лучеськом». У попередній зустрічі перемогу на останніх секундах точним кидком вирвали баскетболісти «F.L.A.S.H», тому і цього разу ніхто не очікував легкого протистояння. Через хвороби і травми «F.L.A.S.H» був далеко не в повному складі, що допомогло гостям з Луцька повністю скористатися ситуацією і взяти реванш. В першій чверті лучани вирвалися вперед, але вже до кінця першої половини підопічні Андрія Бугаєвського зуміли видати потужний ривок і вийти вперед на 5 очок – 32:27. Проте після половини вже гості зібрали свої сили і скористалися не чисельністю суперника, які також не мали в своєму складі кращого бомбардира команди Тараса Липіна, тому в третій чверті «Лучеськ» не тільки вийшов вперед, але і добре закріпився перед заключною чвертю – 43:52. Останні 10 хвилин матчу пройшли доволі результативно, але без змін лідера – 72:80 на користь «Лучеська».
        У другому матчі несподівано «Енергетик» практично без супротиву розібрався зі своїм конкурентом - «Baltik House». Лише в першій половині спостерігалася боротьба і інтрига, до великої перерви перевага «Енергетика» складала лише 6 очок – 40:46. Все змінилося вже в другій половині, де «Енергетик» просто зім’яв суперника і збільшивши відрив до 20 очок в третій чверті, добивши «Baltik House» у заключній десятихвилинці – 7:32 та 61:106 у підсумку. Таким чином, після цього туру нетішинський «Енергетик» став одноосібним лідером чемпіонату, з 12 перемогами та 2 поразками очоливши турнірну таблицю. Другу та третю позицію розділяють «ЛАВІСС» та «Водник» НУВГП.
Аматорська баскетбольна ліга Рівненщини. 16 тур
25 лютого.
БК «Лучеськ» (Луцьк) - «Фенікс» - 97:58
(26:10; 28:16; 21:8; 22:24).
Кращі бомбардири: Івачов (20) – Нехай (18).
«ЛАВІСС» - «F.L.A.S.H» - 108:64
(34:14; 21:18; 27:12; 26:20).
Кращі бомбардири: Литвиненко (25) – Кравцов (16).
26 лютого.
«РЗВА» - «Енергетик» (Нетішин) - 60:103
(11:18; 18:25; 16:29;15:31).
Кращі бомбардири: Саванюков (16) – Сачук (28).
ОСДЮШОР - «Baltik House» - 58:74
(18:18; 10:19; 12:22; 18:15).
Кращі бомбардири: Кісільчук (13) – Сотник (25).
27 лютого.
БК «Лучеськ» (Луцьк) - БК «Водник» НУВГП – 70:60
(22:26; 17:11; 13:9; 18:14).
Кращі бомбардири: Глушко (22) – Зарічанський (16). «Фенікс» - «Магнат» - 56:72
(11:19; 12:20; 20:13; 13:20).
Кращі бомбардири: Нехай (19) – Коваль (24).
        Відбувся черговий тур Аматорської баскетбольної ліги, який подарував кілька сюрпризів від гостей з сусідньої області. У першій зустрічі волинський «Лучеськ» більш ніж впевнено розгромив «Фенікс», аутсайдера чемпіонату. Лише в заключній чверті давши можливість пограти запасним гравцям, «Фенікс» зумів на рівних провести десятихвилинку, але на результат це не вплинуло – 97:58 на користь «Лучеська». Одразу за ними «ЛАВІСС» не зустрів супротиву в матчі проти «F.L.A.S.H». Одразу в першій чверті нокаутувавши суперника вдалою грою, «ЛАВІСС» чудово продовжив тримати ініціативу і довів гру до логічного закінчення – 108:64.
        Наступного дня «РЗВА» не змогли нічого показати в матчі з лідером чемпіонату – «Енергетиком». Баскетболісти Нетішина лише в першій чверті повільно розганялися і вже після другої десятихвилинки почали показувати свою повну силу і майстернісь, не залишивши жодних шансів супернику – 103:60. Цього ж дня ОСДЮШОР змогли навіть трошки поборотися проти сильнішого суперника із «Baltik House». В першій чверті вони продемонстрували хороший баскетбол і довели, що легкого матчу не вдасться – 18:18. Проваливши другу і третю чверті, юнаки знову зібралися в заключній десятихвилинці і навіть перемогли, але різниця була вже завелика, щоб змінити результат поєдинку – 74:58 на користь «Baltik House».
         Заключного дня здивували всіх баскетболісти «Лучеська», які обіграли одного із фаворитів чемпіонату – студентів НУВГП. Підсилившись кількома гравцями основи з Вищої ліги, Луцьк відпустив суперника в першій чверті, але вже в другій перехопив ініціативу, вийшов вперед і до кінця поєдинку лише закріпляв перевагу. Фінальна сирена зафіксувала перемогу «Лучеська» з рахунком 70:60. В останньому матчі туру «Магнат» впевнено обіграв «Фенікс», дозволивши лише в третій чверті супернику відчути якусь впевненість в своїх силах, проте це не допомогло «Феніксу» змінити долю поєдинку – 72:56.
        Таким чином, після 15 зіграних матчів «Енергетик» залишається лідером чемпіонату, одразу за ним слідом іде «ЛАВІСС», який в другому коли є непереможним, впевнено набирає хід «Лучеськ», маючи усі шанси піднятися до 4 місця в турнірній таблиці.
Аматорська баскетбольна ліга Рівненщини. 17 тур
4 березня.
«Baltik House» - БК «Лучеськ» (Луцьк) - 67:72
(13:14; 16:20; 22:18; 16:20).
Кращі бомбардири: Ковалевський (24) – Швагринський (21).
«F.L.A.S.H» - «Магнат» - 81:85
(17:12; 17:25; 24:21; 23:27).
Кращі бомбардири: Прокопчук (22) – Бугаєвський (27).
5 березня.
БК «Лучеськ» (Луцьк) - «Енергетик» (Нетішин) - 58:92
(16:27; 11:20; 16:21; 15:24).
Кращі бомбардири: Швагринський (21) – Целюк (26).
ОСДЮШОР – «РЗВА» - 82:56
(17:14; 23:11; 28:9; 14:22).
Кращі бомбардири: Кісільчук (25) – Саванюков (21).
6 березня.
«Водник» НУВГП – «ЛАВІСС» - 85:96 ОТ
(14:21; 17:25; 21:14; 21:13; 12:23).
Кращі бомбардири: Берук (29) – Литвиненко (27).
«Фенікс» - «Baltik House» - 83:92
(20:22; 16:26; 27:24; 20:20).
Кращі бомбардири: Нехай (30) – Кісліцин (22).
        Відбувся черговий тур Аматорської баскетбольної ліги і команди почали приближатися до закінчення регулярного чемпіонату, коли позиція в турнірній таблиці може відігравати велику роль в плей-офф.
        Продовжує лідирувати в чемпіонаті «Енергетик». Представники Нетішина цього разу впевнено обіграли волинську команду «Лучеськ», яка в останніх матчах показує доволі змістовний баскетбол. Проте рівень «Енергетика» був зависокий для юних баскетболістів із Луцька і вони поступилися з доволі великою різницею, не знайшовши способів протистояти Сачуку і компанії – 58:92.
       Одразу на п’яти наступає «Енергетику» головний його конкурент – «ЛАВІСС». Підопічні Олександра Захожого цього разу в овер-таймі лише здолали іншого доволі потужного в цьому році суперника – «Водник» НУВГП. Студенти зуміли в другій половині відіграти 15-очкове відставання і вивести гру в додатковий тайм (73:73), проте сил дотиснути більш досвідченого суперника їм не вдалося – перемога «ЛАВІССА» з рахунком 96:85.
       Втрачає позиції під кінець чемпіонату «Baltik House». Цього туру вони поступилися «Лучеську» (пропущений матч 1 кола), не зумівши в кінцівці зустрічі використати кілька моментів для порятунку, а в іншому матчі цього ж туру, якій вони проводили на правах регулярного розкладу чемпіонату, «Baltik House» не без проблем обіграв аутсайдера чемпіонату «Фенікс», який всю зустріч доволі добре тримався і приніс чимало проблем супернику, поступившись лише на 9 очок – 83:92.
        Цікавим також виявилося протистояння команд із середини таблиці, які розігрували 5 місце. В разі перемоги «F.L.A.S.H» мав всі шанси обійти «Магнат», на що вони і націлювалися. Проти «F.L.A.S.H» протистояв їхній тренер Андрій Бугаєвський, який в лізі виступає за «Магнат». Саме від нього флешівці і отримали найбільше проблем. По ходу зустрічі «F.L.A.S.H» часто відривався в рахунку навіть до 10 очок і «Магнат» постійно наздоганяв суперника, а в останньому такому ривку навіть вирвався вперед і вже не віддав ініціативу, доволі несподівано перемігши – 85:81. Також відбулося цього туру дербі останніх команд турнірної таблиці, в якому вже вдруге сильнішими виявилися вихованці ОСДЮШОР, які впевнено здолали «РЗВА», завдячуючи чудовій грі Назара Кісільчука – 82:56.
         Таким чином попереду останній тур та кілька пропущених матчів і в Аматорській лізі почнеться плей-офф – ігри на вибування за чемпіонство.
Аматорська баскетбольна ліга Рівненщини. Перенесені матчі
18 березня.
БК «Лучеськ» (Луцьк) - ОСДЮШОР – 67:61
(17:15; 22:16; 15:14; 13:16).
Кращі бомбардири: Глушко (22) – Тимощук (21).
«Фенікс» - «F.L.A.S.H» - 69:86
(15:28; 16:15; 13:22; 25:21).
Кращі бомбардири: Тлуховський (20) – Юхимчук (25).
19 березня.
«ЛАВІСС» - БК «Лучеськ» (Луцьк) - 104:80
(27:18; 20:23; 27:19; 30:20).
Кращі бомбардири: Шанюк (41) – Швагринський (32).
ОСДЮШОР - «Магнат» - 66:67
(16:9; 16:22; 12:17; 22:19).
Кращі бомбардири: Тимощук (13) – Коваль (23).
20 березня.
«РЗВА» - БК «Водник» - 70:75
(22:14; 23:22; 20:19; 5:20).
Кращі бомбардири: Тищенко (31) – Міхай (21).
         Нарешті відбувся останній тур регулярного чемпіонату аматорської баскетбольної ліги Рівненщини, в якому команди відіграли пропущені матчі на протязі всього чемпіонату. Несподіванок не сталося. «Лучеськ» прогнозовано обіграв вихованців ОСДЮШОР – 67:61, але не зміг справитися з потужним «ЛАВІССом» - 80:104. «F.L.A.S.H» без проблем обіграв аутсайдера чемпіонату «Фенікс». Забезпечивши собі перевагу в першій чверті, флешівці впевнено довели гру до логічного закінчення – 86:69. Багато проблем «Магнату» завдали ті ж самі юнаки ОСДЮШОР, які після поразки Луцьку хотіли закінчити сезон на позитивній ноті. Впевнено розпочавши першу чверть (16:9), в другій та третій десятихвилинках вони поступилися і продемонструвавши справжню боротьбу в четвертій чверті, програли лише 1 пункт на останніх секундах – 66:67 на користь «Магнату».
        В заключному матчі туру «РЗВА» попсувало нерви студентам НУВГП. Продемонструвавши баскетбол високого рівня в першій половині, закріпившись в третій чверті, «РЗВА» перед заключною частиною матчу виходили на майданчик за 10-очкової переваги – 65:55. Проте Олег Сотник знайшов потрібні слова для своїх підопічних і вони зібравши всі свої сили, до фінальної частини не тільки зрівняли рахунок, але й показали на майданчику, хто насправді сильніший – 75:70 на користь «Водника».
         Таким чином, після закінчення регулярного чемпіонату в плей-офф не потрапили «Фенікс» та «РЗВА». Інші команди відповідно до своїх місць в турнірній таблиці розпочнуть матчі на вибування в таких парах: «Енергетик» - «ОСДЮШОР», «ЛАВІСС» - «F.L.A.S.H», «Baltik House» - «Магнат», «Водник» НУВГП – «Лучеськ». Матчі проводять до 2 перемог в серії. Переможці потраплять у півфінали, а переможені будуть змагатися за 5-8 місця.
Аматорська баскетбольна ліга Рівненщини. Плей-офф. Чвертьфінали
25 березня.
«ЛАВІСС» - «F.L.A.S.H» - 88:65
(25:15; 28:17; 25:22; 13:11).
Кращі бомбардири: Шанюк (18) – Кравцов (16).
«РЗВА» - «Фенікс» - 64:74
(13:16; 12:23; 22:17; 17:18).
Кращі бомбардири: Тищенко (25) – Сакалош (17).
26 березня.
«Енергетик» (Нетішин) - ОСДЮШОР – 74:52
(22:13; 13:14; 19:5; 20:20).
Кращі бомбардири: Сачук (25) – Клочок (10).
«Baltik House» - «Магнат» - 78:63
(18:14; 22:17; 21:15; 17:17).
Кращі бомбардири: Скіданов (25) – Коваль (25).
27 березня.
«Водник» НУВГП - БК «Лучеськ» (Луцьк) - 77:74
(15:19; 25:13; 13:24; 24:18).
Кращі бомбардири: Роман (24) – Івачів (33).
        Ось і розпочався фінальний етап сезону 2013-2014 рр. Аматорської баскетбольної ліги Рівненщини – матчі на вибування. У першій зустрічі непереможний в 2 колі «ЛАВІСС» протистояв «F.L.A.S.H». Початок був доволі несподіваний за флешівцями – 9:0, але після тайм-ауту «ЛАВІСС» вийшли доволі добре змотивовані і швидко повернули собі ініціативу, забезпечивши навіть в першій чверті 10 очок переваги – 25:15.
         В наступних десятихвилинках підопічні Юрія Кузмінця впевнено контролювали перебіг подій і довели зустріч до перемоги – 88:65. У другому матчі аутсайдери чемпіонату розігрували 9-10 місця – «Фенікс» та «РЗВА». Краще розпочали зустріч баскетболісти «РЗВА» і на початку навіть лідирували, але вже до кінця першої чверті «Фенікс» вирівняли шанси і вийшли вперед, а в другій чверті відірвалися від суперника на 14 очок – 25:39. Цього вистачило для «Фенікса», щоб довести зустріч до перемоги з різницею в 10 очок – 74:64.
         Наступного дня «Енергетик» без проблем розібрався з юними баскетболістами ОСДЮШОРа, перемігши їх з рахунком 74:52 завдяки чудовій грі Віктора Сачука (25 очок). Після них справжня боротьба розігралася між «Baltik House» та «Магнатом». Цього дня дуель влаштували Скіданов та Коваль, які були лідерами атак своїх команди і складали основну силу. Їхнє протистояння закінчилося на рівних, але перемога дісталася більш потужнішому колективу - «Baltik House», який завершив зустріч з 15-очковою різницею в рахунку (78:63).
         Заключного дня зустрілися два рівних суперники – «Водник» та «Лучеськ». Під час чемпіонату вони вже показали, що матчі цих команд завжди проходять у напруженій боротьбі, розігравши в першому колі навіть овертайм. Виключенням не став і цей поєдинок. На початку краще стартували гості з Луцька – 15:19, але вже в другій чверті «Водник» набрав оберти та вийшов вперед – 40:32. Велика прерва пішла на користь «Лучеську» і зробивши певні висновки, гості знову перехопили ініціативу і вийшли вперед – 53:56. В заключній десятихвилинці студенти НУВГП продемонстрували справжній характер, зумівши повернути лідерство та дотиснути суперника – 77:74.
         Таким чином, половина команд вже мають по одній перемозі і граючи до 2 виграних матчів, мають шанси перейти у півфінал вже в наступному турі, а переможені будуть змагатися за 5-8 місця.
Аматорська баскетбольна ліга Рівненщини. Плей-офф. Чвертьфінали.
1 квітня.
«ЛАВІСС» - «F.L.A.S.H» - 104:84
(23:19; 27:22; 34:16; 20:27).
Кращі бомбардири: Литвиненко (28) – Ошаровський (17). Рахунок в серії – 2:0.
«РЗВА» - «Фенікс» - 92:69
(36:20; 18:25; 16:10; 22:14).
Кращі бомбардири: Тишенко (38) – Сакалош (13). Підсумковий рахунок: 156:143.
2 квітня.
«Енергетик» (Нетішин) - ОСДЮШОР - 75:53
(14:17; 12:12; 27:9; 22:15).
Кращі бомбардири: А.Приступа (29) – Кісільчук (19). Рахунок в серії: 2:0.
«Baltik House» - «Магнат» - 75:78
(19:21; 24:17; 14:22; 18:18).
Кращі бомбардири: Сотник (21) – Королюк (22). Рахунок в серії – 1:1.
3 квітня.
БК «Водник» НУВГП - БК «Лучеськ» (Луцьк) – 70:62
(15:11; 17:14; 19:17; 19:20).
Кращі бомбардири: Роман (23) – Хрумов (18). Рахунок в серії – 2:0.
«Baltik House» - «Магнат» - 61:59
(16:20; 20:25; 15:7; 10:7).
Кращі бомбардири: Сотник (19), Бартош (19) – Коваль (15). Рахунок в серії – 2:1.
        Відбувся черговий тур плей-офф Аматорської ліги і команди відігравши матчі-відповіді, визначили півфіналістів. Першого дня «ЛАВІСС» мав проблеми з «F.L.A.S.H» в першій половині, часом іноді навіть поступаючись в рахунку. Суперник демонстрував доволі хороший баскетбол, поки Тарас Шанюк не почав точно стріляти із-за дуги, вивівши свою команду вперед в кінці другої чверті, і добивши «F.L.A.S.H» кількома дальніми в третій чверті. Цього вистачило, щоб за короткий час досягти 20 очок переваги і дотримати цю різницю до завершення матчу – 104:84 і «ЛАВІСС» перший потрапляє в півфінал. У другій зустрічі «РЗВА» просто розгромив свого суперника «Фенікс» і за різницею в двох матчах фінішував в чемпіонаті на 9-му місці, відповідно «Фенікс» закінчили на 10-му. Наступного дня «Енергетик» вдруге практично з таким самим рахунком обіграв молодих вихованців ОСДЮШОР і вийшов в півфінал – 75:53. Після них розігрався неймовірний бій між «Магнатом» та «Baltik House». Цього разу в складі «Магнату» були практично всі основні виконавці і вони змогли дати справжній бій, вирвавши перемогу на останній хвилині матчу – 78:75 і зрівнявши рахунок в серії. Вже в четвер вони відігравали останній матч чверть-фіналу і гра знову відбулася в неймовірній боротьбі. Чудовий баскетбол цього дня показав Іван Бартош, який своїм влучним кидком і встановив фінальний рахунок матчу – 61:59.
        Фінальним матчем чвертьфіналів стало протистояння студентів НУВГП та «Лучеська». Цього разу «Водник» не віддавав ініціативи супернику і впродовж всього матчу лідирував в рахунку, довівши зустріч до перемоги – 70:62.
        Таким чином, в півфіналах зустрінуться пари «Енергетик» - «Водник» та «ЛАВІСС» - «Baltik House», в матчах за 5-8 місця «F.L.A.S.H» - «Магнат» та «Лучеськ» - ОСДЮШОР.
Аматорська баскетбольна ліга Рівненщини. Плей-офф. Півфінали.
8 квітня.
Матчі за 5-8 місце.
«Магнат» - «F.L.A.S.H» - 75:96
(22:27; 18:27; 13:26; 22:16).
Кращі бомбардири: Коваль (39) – Зазулевич (29). Рахунок в серії – 0:1.
9 квітня.
Матчі за 5-8 місце.
БК «Лучеськ» (Луцьк) - ОСДЮШОР – 70:55
(8:14; 19:14; 22:15; 21:12).
Кращі бомбардири: Тимощук (13) – Івачів (23). Рахунок в серії – 1:0.
Півфінал.
«ЛАВІСС» - «Baltik House» - 100:96
(25:20; 21:21; 25:31; 29:24).
Кращі бомбардири: Білоус (23) – Онищук (21). Рахунок в серії – 1:0.
10 квітня.
Півфінал.
«Енергетик» (Нетішин) – БК «Водник» НУВГП – 76:67
(21:18; 20:19; 16:27; 19:3).
Кращі бомбардири: Целюк (23) – Роман (34). Рахунок в серії – 1:0.
         Після розіграних чвертьфіналів усі пари перейшли в наступний раунд – хтось боровся за 5-8 місця, інші за право грати в фіналі Аматорської баскетбольної ліги. У першому матчі за 5-8 місця несподівано «F.L.A.S.H» не залишив жодних шансів «Магнату». Програвши в сезоні 2 матчі, цього разу флешівці показали доволі високий рівень, хорошу реалізацію і чудовий настрій на гру, що допомогло їм контролювати гру від першої до останньої хвилини, збільшуючи перевагу з кожною чвертю – 96:75 на користь «F.L.A.S.H». У другому матчі за 5-8 місця «Лучеськ» лише в першій чверті зустрів опір від ОСДЮШОР, програвши 8:14, але вже в другій десятихвилинці майже зрівняв рахунок, добивши суперника в третій та четвертій чвертях – 70:55 і «Лучеськ» на крок ближче до 5 місця.
         У півфіналах теж відбулися доволі цікаві поєдинки. У першому матчі «ЛАВІСС» не без проблем обіграв «Baltik House». Обидві команди демонстрували результативний та відмінний баскетбол, і лише в заключній чверті сильнішими виявилися підопічні Юрія Кузьмінця – 100:96 на користь «ЛАВІССа». У другому півфінальному матчі «Водник» був дуже близький до сенсації, програючи «Енергетику» по ходу першої половини, зуміли відіграти третю чверть потужніше за суперника і навіть лідирували з різницею в 11 очок. На четверту десятихвилинку команди вийшли за 7-очкової переваги студентів НУВГП – 64:57. Проте досвід та майстерність суперника не дозволили підопічним Олега Сотника завершити справу вдало і студенти реалізували лише 3 очки за останній 10 хвилин матчу, втративши такий величезний шанс здивувати усіх навколо вдалим виступом проти «Енергетика» - 67:76 на користь нетішинської команди.
Аматорська баскетбольна ліга Рівненщини. Плей-офф. Півфінали.
15 квітня.
Матчі за 5-8 місце.
«Магнат» - «F.L.A.S.H» - 72:82
(14:29; 20:18; 22:17; 16:18).
Кращі бомбардири: Коваль (38) – Зазулевич (13). Рахунок в серії – 0:2.
БК «Лучеськ» (Луцьк) - ОСДЮШОР40:102

(13:15; 9:22; 7:25; 11:40).
Кращі бомбардири: Івачов (17) – Кісільчук (49). Рахунок в серії – 1:1.
17 квітня.
Півфінали.
«ЛАВІСС» - «Baltik House» - 113:65
(30:16; 25:15; 33:21; 25:13).
Кращі бомбардири: Литвиненко (25) – Сотник (18). Рахунок в серії – 2:0.
«Енергетик» (Нетішин) – БК «Водник» НУВГП – 96:72
(18:18; 22:16; 25:16; 31:22).
Кращі бомбардири: Целюк (22) – Роман (27). Рахунок в серії – 2:0.
       Отже, відбулися матчі відповіді 2-го туру плей-офф Аматорської баскетбольної ліги і тепер стали відомі фіналісти 2014 року. У матчах за 5-8 місця другу перемогу поспіль вдалося здобути баскетболістам «F.L.A.S.H», які знову показали хороший баскетбол і нокаутували «Магнат» вдруге. Відірвавшись вже в першій чверті на 15 очок, до кінця зустрічі флешівці лише контролювали хід поєдинку та намагалися не підпускати суперника близько. Серед магнатівців хорошою грою традиційно відзначився Коваль, який записав 38 очок за свій рахунок, але цього виявилося замало для перемоги його команди – 72:82 на користь «F.L.A.S.H», який з сьомого місця перед плей-офф виборов шанс боротися за 5 місце в останньому матчі. У другій парі несподівано вистрілили юнаки з ОСДЮШОР. Луцьк цього дня приїхав не найкращим складом і цим сповна скористалися школярів. Рекорд цьогорічного чемпіонату встановив Назар Кісільчук, який цього дня був невпинний і зумів записати на свій рахунок 49 очок! В підсумку тотальна перевага підопічних Олега Максютинського і розгром суперника – 102:40.
       У півфінальних зустрічах матчі-відповіді пройшли без особливої боротьби на відміну від минулого тижня. «Водник» цього разу доволі непогано провів першу половину, проте вже в третій чверті «Енергетик» додав у грі і на це вже сил у суперника не вистачило. Повністю програна друга половина і «Енергетик» спокійно виходить у фінал, перемігши в зустрічі з рахунком 96:72. У другому півфіналі «ЛАВІСС» не залишив жодних шансів «Baltik House», цього разу пройшовшись катком по супернику, не давши можливості навіть зачепитися бодай в одній чверті – 113:65 і «ЛАВІСС» ще раз доводить свої амбіції на чемпіонство в цьому році.
       Отже, перед фінальним тижнем, на разі відомі такі пари: фінал – «ЛАВІСС» - «Енергетик», матч за 3 місце – «Водник» - «Baltik House», а «F.L.A.S.H» поки що буде чекати на переможця пари «Лучеськ» - ОСДЮШОР для боротьби за 5 місце.
Аматорська баскетбольна ліга Рівненщини. Фінал.
       Відбувся заключний тиждень АБЛ, в якому команди розіграли місця та медалі, завершивши черговий чемпіонат Аматорської баскетбольної ліги. Волинський «Лучеськ» відмовився від матчів і тому отримав технічну поразку від ОСДЮШОРа і проти «Магната» в матчі за 7-8 місце. Таким чином, ОСДЮШОР мали відіграти матч проти «F.L.A.S.H.» за 5 місце, але з певних причин вони теж відмовилися, через що «F.L.A.S.H.» автоматично посів 5 сходинку, що виявилося доволі хорошим результатом, якщо враховувати, що в плей-офф вони потрапили з 7-го місця. Тому, фактично, відбулися лише матчі за призові місця.
24 квітня.Фінали.
Матч за 3 місце.
«Водник-НУВГП» - “Baltik House” – 101:93 ОТ
(23:17; 21:19; 23:21; 18:28; 16:8).
«Водник-НУВГП»: Зарічанський (10 очок), Стоноженко (7), Роман (33), Міхай (12), Пантюх (11), Горох (9), Хращевський (5), Берук (14).
“Baltik House”: Сотник Д. (24 очки), Ковалевський (27), Лелюх (5), Труш (4), Скіданов (13), Бартош (18), Савчук (2), Меленюк (0), Щербяк (0), Кісліцин (0).
       Неймовірно напружений та емоційний матч подарували вболівальникам, які заповнили цього дня спорткомплекс НУВГП, команди, котрі боролися за бронзові медалі – «Водник-НУВГП» та новачок ліги “Baltik House”. Студенти НУВГП весь сезон демонстрували хороший баскетбол і отримали чудовий шанс в перше в своїй історії посісти призове місце. Їхній суперник, хоч і новачок, але теж має в своєму складі доволі багато відомих всім імен з суперлігівського «Пульсара» – Скіданов, Бартош, Ковалевський. Тому видовища очікували всі і гравці влаштували справжнє шоу в матчі. Перших три чверті були за студентами НУВГП, які вихопивши ініціативу з перших хвилин, повільно, але впевнено збільшували різницю. В першій десятихвилинці завдяки чудовій грі Романа, Гороха та Пантюха «Водник» виривається вперед на 6 очок – 23:17, в другій чверті додає кілька вдалих атак Берук і студенти продовжують лідирувати в першій половині – 44:36. В третій десятихвилинці як не намагався “Baltik House” зупинити суперника, їм це не вдавалося і на заключну десятихвилинку команди виходять за рахунку 67:57. Здавалося, що доля поєдинку вирішена, проте досвідчені суперники не збиралися здаватися. Скіданов, Бартош та Ковалевський починають згадувати молодість і швидко скорочують відставання. Вадим реалізовує дальню і ближню спробу, Іван точний з лінії штрафних кидків, а В’ячеслав приносить 8 очок поспіль свої команді, скорочуючи відставання практично до мінімуму – 82:83 на останній хвилині матчу. Тактика фола приносила успіх “Baltik House”, які примусили суперника часто помилятися і промазувати з лінії штрафних кидків. На останню атаку, після забитих 2 штрафних Зарічанського, залишається небагато часу і Ковалевський, стягнувши на себе захисників, віддає передачу Бартошу, який одночасно з сиреною зрівнює рахунок, переводячи гру в овер-тайм – 85:85! Такий перебіг подій, здавалося, деморалізує суперника, проте студенти після невеличкої перерви повернулися на майданчик впевнені в своїх силах і швидко почали нарощувати свою перевагу. Лідером атак став Сергій Роман, який і повів свою команду вперед – 95:89. Після цього емоційний рівень піднявся на максимальний рівень і Ковалевський, не задоволений рішеннями арбітрів в певному моменті, почав вияснювати відносини з суддею, за що спочатку отримав технічне зауваження, а потім не заспокоївшись, отримав і дискваліфікуючий фол. Це дало можливість Роману і Пантюху реалізувати 4 штрафних кидки і практично поставити крапку в матчі. Фінальна сирена зафіксувала перемогу «Водника» з рахунком 101:93 і вперше в історії цієї команди призове місце в Аматорській баскетбольній лізі.
Матч за 1 місце.
«ЛАВІСС» - «Енергетик» (Нетішин) – 77:65
(20:15; 25:8; 16:19; 16:13).
«ЛАВІСС»: Ющик (0 очок), Литвиненко (5), Шанюк (20), Чиж (4), Чорнолоз (3), Білоус (9), Вітрук (0), Захожий (12), Марков (22), Кучик (2).
«Енергетик»: Петрук (9), Целюк (7), Сачук (23), Приступа А. (4), Приступа І. (0), Волошин (6), Федорчук (2), Личак (2), Кіба (12).
       Отже, прийшов час і на фінальну зустріч, в якій перетнулися два найпотужніших колективи. «Енергетик» був лідером чемпіонату, зазнавши лише 2 поразки… - від «ЛАВІССа». Тому, протистояння очікувалося цікавим. На початку активно вистрілив МВП минулого чемпіонату Сергій Марков, дві дальніх атаки досягли цілі, що допомогло вирватися вперед на перших хвилинах – 13:6 і вже «Енергетик» берет тайм-аут. До кінця чверті вдається утримати перевагу, хоча вона вже складає 5 очок – 20:15 на користь «ЛАВІССа». Друга десятихвилинка виглядала як «сольний виступ» Тараса Шанюка, який стріляв точно із-за дуги з будь якої позиції майданчика. Партнери раз за разом знаходили його вільного на дузі і Шанюк не підвів – 20 очок, 6 триочкових і тотальна перевага в другій чверті – 25:8. Це і стало ключовим моментом всієї зустрічі. В другій половині зусиллями Сачука та Кіби «Енергетик» намагалися скоротити відставання, але «ЛАВІСС» виявився міцним горішком і не підпустив суперника близько, завершивши зустріч з 12-очковою перевагою – 77:65. Таким чином, «ЛАВІССу» після невдалого фіналу минулого року вдалося вибороти довгоочікуване і заслужене чемпіонство!
        Після фінального матчу також відбулося нагородження кращих гравців чемпіонату. МВП чемпіонату було визнано Андрія Литвиненка («ЛАВІСС»), кращий захисник – Тарас Шанюк («ЛАВІСС»), кращий нападник – В’ячеслав Ковалевський («Baltik House»), кращий центровий – Віктор Сачук («Енергетик»), кращий бомбардир – Сергій Роман («Водник-НУВГП»). Нагороду кращого тренера вперше виграв Олег Сотник («Водник-НУВГП»). Також команди були нагороджені медалями та кубками.
       Дирекція АБЛ хотіла виявити свою подяку усім хто підтримував проведення Аматорського баскетбольної ліги, а зокрема ТМ «Energy & Uniqum», PST Україна, Рівненській обласній Федерації баскетболу, Управлінню у справах молоді та спорту Рівненської облдержадміністрації.
Ваша IP адреса: 44.211.26.178
Google+
Copyright © 2024 ТзОВ Фірма ЛАВІСС. Powered by Zen Cart