Інструкція з вкладання шиферу

При вкладанні листів бажано враховувати напрямок вітру, що переважає в даному регіоні, - щоб відкриті краї листів поздовжніх стиків розміщувалися з навітреної сторони.
Рядові листи повинні мати зрізані діагонально-протилежні кути: карнізні, конькові - один зрізаний кут. Зрізування кутів проводять механічним методом. Необхідна величина зазору між зрізами повинна складати 8-10мм.
Лист закріплюється до обрешітки за допомогою шурупів діаметром 4.5-6мм та довжиною не менше 100мм - для профілю СВ, довжиною 1200мм - для листів профілю СЕ з використанням м'якої прокладки між поверхнею листа та головкою закріплюючого елементу. Відстань між елементом кріплення та краєм листа повинна складати не менше 60мм.
Елементи кріплення встановлюють на другій та п'ятій хвилях 6-хвилевого листа, а також на другій та шостій хвилях 8-хвилевого листа. Діаметр отвору повинен на 3-4мм перевищувати діаметр кріпильного елементу. Для свердління отворів використовують дрель. Категорично заборонено пробивати отвори - це знижує механічну міцність листа на 50%.
Встановлення фасонних елементів (коньки, арочні коньки, фронтонна дошка, розжолобок, підшивочна дошка) відбувається згідно рекомендації відносно монтажу основних елементів даху.
ПРИМІТКА (для кольорового шиферу):
а) при розбиранні штабелю не допускайте тертя лист об лист;
б) після обрізки кутів лицьову сторону слід очистити від цементного пилу, протерши її слабким розчином оцтової кислоти;
в) азбесто-цементні листи слід використати за призначенням на протязі 2-3 тижнів з моменту придбання. Обов'язково дотримуйтеся рекомендацій щодо умов зберігання матеріалу!
Монтаж покрівлі азбестоцементних хвилястих листів здійснюють згідно з робочим проектом даху та проектом виконання робіт (тахнологічною картою). Ці роботи повинні проводити спеціалізовані бригади, що мають ліцензію на виконання монтажно-покрівельних робіт.
Початковий етап виконання робіт передбачає: приймання азбестоцементих виробів, відбраковку пошкоджених виробів, організацію зберігання матеріалу згідно вимогам виробника.
Покрівлю з азбестоцементних хвилястих листів монтують на дерев'яних обрешітках з перерізом 60х60 з нахилом даху для СХ 40/150 та для СЕ 51/177 не менше 20%. Відстань між бррусками обрешітки - не більше 750мм; обрешітку розкладають на відстані L=500-750мм.
На ділянках карнизу створюють суцільну підбивку шириною до 500мм; основу під розжолобок - з двох дощок 60х250мм, вкладених під кутом; основа під коньок - брус 60х120мм та конькова дошка 60х150мм, вкладена на стропилах впритик до конькового бруска.
Листи вкладають горизонтальними рядами згори до низу (від карнизу до конька) з закладанням лист на лист в поперечному напрямку тільки на одну хвилю, котру накривають сусіднім листом.
Кожний викладений вище ряд накладають вздовж нахилу на нижній ряд на 200-300мм в залежності від нахилу даху. При вкладанні карнизного та наступних рядів по гребнях хвиль відмічають крейдою контрольну лінію, фіксуючи величину закладання (при підрахунку від грані другого бруска обрешітки - при однопролітному опиранні листів та третього - при двопролітному опиранні по напрямку до конька). Величина відхилення нижнього краю листа від контрольної лінії не повинна перевищувати ∓4мм.
Ваша IP адреса: 3.92.91.54
Google+
Copyright © 2024 ТзОВ Фірма ЛАВІСС. Powered by Zen Cart